Gdańsk i Region Pomorski

 

Gdańsk & Region


Nie powiemy o Pomorzu, że to perła na mapie Polski, nawet jeżeli tak myślimy. Każdy ma swoje urokliwe miejsce na Ziemi i byłoby ogromnym zarozumialstwem twierdzić, że u nas jest najładniej. Żeby gdziekolwiek pojechać trzeba pokonać trud podróżowania. Każda podróż jest trudem i żeby go pokonać potrzebujemy motywacji. Herodot podróżując w świat nie wiedział jakie „obiekty turystyczne” spotka gdzieś tam. Wędrował od ludzi do ludzi. Zatrzymywał się, gdy miał z kim porozmawiać. Od każdego spotkanego człowieka dowiadywał się czegoś nowego.

 

 

Informacja - nadal jest najważniejsza. Informacja może pochodzić z sieci, ale nawet w naszych czasach, gdy z każdym i to natychmiast możemy się skontaktować przez sieć, najsilniejszym motywem podróży jest możliwość bezpośredniego poznania Innych. Czekamy na Was, bo też jesteśmy ciekawi, jacy jesteście. Poznajmy się, a przy okazji zobaczycie, jak dbamy o miejsce na Ziemi, za które od pokoleń jesteśmy odpowiedzialni. W Europie, w Polsce, nad Bałtykiem, w który „wpinamy się” Półwyspem Helskim – to MY – POMORZE.

 

 

 

 

Nadmorska lokalizacja Pomorza miała zawsze ogromny wpływ na rozwój regionu. Transport morski przyczynił się do rozwoju przemysłowego zaplecza, którego lokalizacja w różnych miejscowościach regionu dawała zatrudnienie i powodowała wzrost bogactwa mieszkańców. Można powiedzieć, że ta zamożność to tutaj kilkusetletnia tradycja. Znane jest bogactwo kupców zrzeszonych  w Hanzie. To właśnie oni potrafili docenić wyjątkowy klimat miasta i organizowali w Dworze Artusa spotkania, które dzisiaj nazwalibyśmy biznesowymi. W trosce o zachowanie tradycji dbamy o rozwój atrakcyjnych obiektów, w których te spotkania mogłyby się odbywać.

 

 

 

Na Pomorzu oprócz obiektów konferencyjnych w dużych miastach, urządzono liczne ośrodki hotelowo - konferencyjne zlokalizowane w sąsiedztwie przyrodniczo-krajobrazowych osobliwości. Baza hotelowo-konferencyjna rozwija się w woj. pomorskim w tak szybkim tempie, że najpewniejszym sposobem na zorganizowanie planowanej konferencji  w optymalnych warunkach jest skorzystanie z pomocy Gdańsk Convention Bureau. Zasada kształcenia się przez całe życie, potrzeba osobistego poznania ludzi, z którymi znamy się tylko „z sieci”, sprawiają, że chętnych na spotkania biznesowe jest zawsze więcej niż miejsc.

 

 

  

    

 

 

Informacje o województwie:

  • Powierzchnia (km2): 18 310,36

  • Ludność (tys.): 2 210,920

  • Marszałek województwa: Mieczysław Struk

  • Strona województwa: www.woj-pomorskie.pl

 

 

Liczba miejsc noclegowych w hotelach w Gdańsku - Gdyni - Sopocie - Regionie:
 

 

Kategoria Ilość hoteli Ilość miejsc
9 1898
18 2945
87 7806
57 4168
Suma 171 16817

 

Stan na sierpień 2015

Znajdź obiekt

Więcej kategorii

Rekomendowane Convention Bureau
2016-2017