Gdynia

 

Gdynia - Moje miasto

Gdynia jest pięknym, młodym miastem - symbolem nowoczesności, szerokich horyzontów i wytrwałości w realizacji celów. Obecnie to jeden z najlepiej prosperujących centrów biznesu w Polsce i ważny port. Razem z Gdańskiem i Sopotem tworzy niezwykle dynamicznie rozwijającą się aglomerację miejską, zwaną Trójmiastem.

 
Ma wszystko, czego może potrzebować biznes. Nic dziwnego zatem, że Gdynia jest miejscem chętnie wybieranym przez organizatorów różnych wydarzeń biznesowych jak: konferencji naukowych, sympozjów, kongresów, spotkań, czy targów.
 
Miejsce to cieszy się dużą popularnością szczególnie w sezonie letnim - turystów przyciąga bliskość morza i długie, piaszczyste plaże. Odbywają się tu również dwa ważne wydarzenia kulturalne: Festiwal Polskich Filmów Fabularnych i Summer Jazz Days.
 
Gdynia to doskonały wybór dla osób, które szukają odpoczynku, ale jednocześnie cenią sobie zalety miejskiego życia, oferującego świetne kluby i restauracje, a także wiele innych atrakcji: Dar Pomorza, niszczyciel Błyskawica oraz Muzeum Oceanografii i Oceanarium.
 
fot.: Krzysztof Romański, źródło: Urząd Miasta Gdyni 
 
 
Informacje o mieście:
  • Powierzchnia (km2): 135,14
  • Ludność (tys.): 250,242
  • Prezydent miasta: Wojciech Szczurek
  • Strona miasta: www.gdynia.pl

 

Ilość miejsc noclegowych w hotelach w Gdyni:
 
Kategoria Ilość hoteli Ilość pokoi Ilość miejsc
0 0 0
1 90 184
6 465 881
4 151 297
Suma 11 706 1362

Stan na 05.11.2012

 

Zdjęcia są własnością Gdańsk Convention Bureau i mogą być wykorzystywane bez pisemnej zgody, ale mogą służyć jedynie celom promocyjnym Gdańska i regionu. Zdjęcia mogą być wykorzystywane  tylko do celów niekomercyjnych. Udostępnione zdjęcia nie mogą być użyte w sposób sprzeczny z prawem.

 

Opublikowane zdjęcia powinny być podpisane według następującego wzoru: Źródło: Gdańsk Convention Bureau / Alante.

Znajdź obiekt

Więcej kategorii

Rekomendowane Convention Bureau
2016-2017