Sopot

 

Sopot - Kurort pełen życia

Sopot - nazywany "letnią stolicą Polski" - jest niewielką nadmorską miejscowością turystyczną o statusie uzdrowiska, tworzącą wspólnie z pobliskim Gdańskiem i Gdynią ponad milionową aglomerację trójmiejską.

Dzięki swojemu atrakcyjnemu położeniu, architekturze i rozbudowanej bazie hoteli z bogatą ofertą konferencyjną oraz pozycji modnego nadbałtyckiego kurortu stale kusi potencjalnych organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych.
 
Najdłuższe w Europie drewniane molo, słynny, tętniący nocnym życiem „Monciak” i Opera Leśna (Sopot Festival, Festiwal Operowy, Festiwal Top-Trendy), piękne piaszczyste plaże, a to wszystko w sąsiedztwie wspaniałych hoteli, sprawiają, że z roku na rok miasto umacnia swoją pozycję na mapie ekskluzywnych ośrodków turystyki biznesowej i rekreacyjnej.
 
Urzekająca sceneria miasta oparta o walory naturalnego krajobrazu oraz atrakcyjne obiekty rekreacyjno-wypoczynkowe i liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe w połączeniu z dostępnością komunikacyjną powodują, że każdego roku odwiedza Sopot ponad dwa miliony turystów i wczasowiczów.
 
 
źródło: Urząd Miasta Sopotu 
 
 
Informacje o mieście:
  • Powierzchnia (km2): 17,31
  • Ludność (tys.): 39,154
  • Prezydent miasta: Jacek Karnowski
  • Strona miasta: www.sopot.pl 
     
Ilość miejsc noclegowych w hotelach w Sopocie:
 
Kategoria Ilość hoteli Ilość pokoi Ilość miejsc
3 380 742
2 251 505
4 109 221
6 212 453
Suma 15 960 1922

Stan na 05.11.2012

 

Zdjęcia są własnością Gdańsk Convention Bureau i mogą być wykorzystywane bez pisemnej zgody, ale mogą służyć jedynie celom promocyjnym Gdańska i regionu. Zdjęcia mogą być wykorzystywane  tylko do celów niekomercyjnych. Udostępnione zdjęcia nie mogą być użyte w sposób sprzeczny z prawem.

 

Opublikowane zdjęcia powinny być podpisane według następującego wzoru: Źródło: Gdańsk Convention Bureau / Alante.

Znajdź obiekt

Więcej kategorii

Rekomendowane Convention Bureau
2016-2017