Jak działa program Honorowych Ambasadorów Kongresów Polski?

Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie "Konferencje i Kongresy w Polsce" od ponad 15 lat prowadzi Program Ambasadorów Kongresów Polski. Polega on na zachęcaniu osób mających kontakty zagraniczne – zwłaszcza naukowców, biznesmenów, specjalistów różnych branż – do skutecznego przyciągania do danego kraju międzynarodowych konferencji i kongresów.

 

24 listopada 2011r. powołany został Pomorski Klub Ambasadora Kongresów Polskich. Oficjalne otwarcie odbyło się na Stadionie PGE ARENA z udziałem Wiceprezydenta Miasta Gdańska - Andrzeja Bojanowskiego.

Dlaczego warto zostać Ambasadorem Gdańska?

Gdańsk Convention Bureau udziela wsparcia lokalnym środowiskom naukowym, gospodarczym i sportowym w ich działaniach polegających na sprowadzaniu do Gdańska i Regionu Pomorskiego konferencji, a tym samym zachęcenie przedstawicieli środowisk naukowych do aktywnego uczestnictwa w promowaniu Gdańska i Regionu Pomorskiego jako idealnego miejsca na organizację kongresów. Obecnie, Honorowymi Ambasadorami Kongresów Polskich reprezentującymi Pomorze są 23 osoby związane ze światem nauki, kultury i biznesu.

 

Gdańsk Convention Bureau udziela pomocy poprzez merytoryczne wsparcia i doradztwo – zarówno na etapie ubiegania się o organizację konferencji, jak również w trakcie organizacji konferencji (materiały promocyjne, punkty informacji turystycznej, pomoc wolontariuszy akcyjnych itp.). Co więcej, pomoc ze strony GCB jest całkowicie bezpłatna.

 

Osoba kontaktowa: Agata Ziller - ziller@gdanskconvention.pl

 

Do pobrania:

Dlaczego Gdańsk?

  • tysiącletnia tradycja i historia,
  • Miasto Solidarności,
  • gdańscy Nobliści: Lech Wałęsa, Gunter Grass,
  • sławni Gdańszczanie: Jan Heweliusz, Daniel Gabriel Fahrenheit, Artur Schopenhauer,
  • nadmorskie położenie, piękne krajobrazy i natura,
  • lotnicze połączenia krajowe i międzynarodowe,
  • różnorodna baza noclegowa i konferencyjna: między innymi Filharmonia Bałtycka, AmberExpo, obiekty uczelni wyższych, hotele.

 

 

Ambasadorzy Kongresów Polskich z Gdańska i Regionu:

 


  
 

Lech Wałęsa

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej latach 1990 - 1995.
Ambasador Kongresów Polskich od 2008 roku.

 

 

 

 

 

Znajdź obiekt

Więcej kategorii

Rekomendowane Convention Bureau
2016-2017