grecja nad morzem
Nieruchomości nad morzem

Dlaczego warto mieszkać nad morzem

“Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew” – słowa hitu sprzed dziesięcioleci to krótkie podsumowanie tego, co nas ciągnie nad polskie morze. Czerwone Gitary nie ujęły jednak wszystkich zalet mieszkania nad morzem. A jest ich kilka, do tego są one niebagatelne, bo wiążą się chociażby z naszym zdrowiem. Dowiedz się, jakie zalety ma mieszkanie nad morzem!

Morze Bałtyckie nie jest zbyt ciepłe. Do tego można mu wiele zarzucić pod względem ekologii – nie dość, że obecnie jest regularnie zanieczyszczane, to jeszcze na jego dnie spoczywają wraki ze zbiornikami pełnymi paliwa oraz broni chemicznej. Mamy nadzieję, że problemy te zostaną jakoś przezwyciężone, chociaż jest to mocno utrudnione przez to, iż Bałtyk nie ma jednego gospodarza – o jego przyszłości decyduje każdy kraj, który posiada linię brzegową.

Niezależnie od tego nasze morze ma nadal dużo do zaoferowania. Zacznijmy od rzeczy oczywistych – osoba mieszkająca nad Bałtykiem zyskuje stały dostęp do piękna natury. Morze ma swoje uroki nie tylko latem, gdy nadaje się do kąpania. W każdej porze roku odsłania inne swoje oblicze i dla osób wrażliwych na tego typu doznania spacer plażą zawsze będzie sposobem na “naładowanie baterii”.

Reklama: Sprawdź najlepszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości, kliknij tutaj mieszkania Płock i zobacz największą bazę ogłoszeń.

Co istotne, to “ładowanie baterii” nie dotyczy tylko nieuchwytnych psychologicznych kwestii. Morskie powietrze ma dwie istotne zalety: jest nasycone jodem oraz ujemnie zjonizowane. Jod to pierwiastek niezwykle istotny dla naszego organizmu. Bardzo korzystnie wpłynie na samopoczucie osób, która mają problemy z tarczycą. Jednak także zdrowi odczują jego dobre działanie, odnotowując wzrost poziomu energii i poprawę samopoczucia.

Druga istotna sprawa to wspomniana ujemna jonizacja. Jony to cząsteczki o ujemnym lub dodatnim ładunku elektrycznym. Znajdują się w powietrzu i wpływają na jego jakość oraz to, jak na nas działa. We wdychanym powietrzu znajdują się naładowane dodatnio zanieczyszczania – pyłki, kurz, bakterie. Nasycenie ujemnymi jonami sprawia, iż cząsteczki te zmieniają ładunek elektryczny i opadają. Z tego powodu coraz popularniejsze są domowe jonizatory. Jednak nad morzem masz to wszystko za darmo i na stałe. Morze jest jak gigantyczny jonizator, który oczyszcza powietrze, podnosząc jego jakość i sprawiając, że korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Morze wpływa na zdrowie na wiele różnych sposobów. Nie przez przypadek znajdują się nad nim liczne kurorty uzdrowiskowe. Bardzo istotne jest to, że dobrej jakości powietrze, piękne widoki oraz rozległe plaże pełne miękkiego piachu zachęcają do regularnych spacerów. Spacer to ruch, a ruch to zdrowie. Taki łagodny, systematyczny wysiłek, często codziennie trwający po 2-3 godziny to prawdziwe zbawienie dla każdej osoby. Także takiej, która boryka się z problemami zdrowotnymi.

Ostatnia zaleta mieszkania nad morzem, o której chcielibyśmy tu wspomnieć, to posiadanie tuż obok tak wspaniałej atrakcji turystycznej. Nawet jeżeli nie zamierzasz zarabiać na wynajmowaniu mieszkania lub pokoju turystom, to i tak możesz docenić te atuty. Zawsze możesz zaprosić rodzinę lub znajomych na wspólny wypoczynek nad Bałtykiem – dla nich to będzie niesamowita atrakcja, a ty będziesz mógł wystąpić w roli dobrego gospodarza.

działki Płock

Dodaj komentarz