dom nad morzem
Nieruchomości nad morzem

Zalety mieszkania nad morzem

Wakacje nad morzem – to popularny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Jednak czy wybrzeże Bałtyku to miejsce dobre tylko na sporadyczne wypady, czy jednak warto też zamieszkać tam na stałe? W tym artykule przedstawiamy zalety mieszkania nad morzem.

Polskie morze przez cały rok przyciąga rzesze kuracjuszów przyjeżdżających do licznych położonych tam sanatoriów. To nie przypadek, ponieważ wiele z nadmorskich miejscowości ma status uzdrowiska. Wynika to głównie z tego, że morskie powietrze jest bardzo zdrowe. Po pierwsze nasycone jest jodem. Ten cenny pierwiastek można uzupełniać po prostu spacerując wzdłuż plaży! Jest on niezwykle istotny dla zdrowia, nie tylko osób mających problemy z tarczycą. Takie jodowe turnusy zaleca się szczególnie kobietom w ciąży oraz dzieciom.

Po drugie – powietrze znad morza jest ujemnie zjonizowane, co przekłada się na szereg pozytywnych efektów, takich jak chociażby przyspieszenie metabolizmu czy łagodzenie alergii.

Jak widać więc, gdy mieszkasz nad morze, samo oddychanie jest zdrowe.

Reklama: Sprawdź najlepszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości, kliknij tutaj mieszkania na sprzedaż Radom i zobacz największą bazę ogłoszeń.

Ale to nie wszystkie zalety takiej lokalizacji. Oczywiście niezwykle istotne są wrażenia estetyczne. Bałtyk nie jest najcieplejszym morzem, nie może też pochwalić się zbyt czystymi wodami, za to pod względem plaż nie mamy powodów do kompleksów. Nadbałtyckie plaże są długie i szerokie, często ciągną się aż po horyzont. Mieszkanie w takim miejscu pozwala na co dzień obcować z pięknem przyrody.

To niezwykle istotne – w nadmorskiej miejscowości, nawet jeżeli jest to duże miasto, np. Gdańsk, zawsze masz łatwy i szybki dostęp do otwartej, naturalnej przestrzeni. Dojeżdżasz nad morze, wychodzisz na plażę i w ten sposób momentalnie uciekasz od miejskiego ścisku i zgiełku.

Te atuty mieszkania nad Morzem Bałtyckim nie dotyczą tylko sezonu letniego. Wybrzeże jest piękne przez cały rok. To, że woda jest zimna i nie można się kąpać (chyba że jest się morsem – wtedy to kolejna zaleta!), nie oznacza, iż jesienią, zimą i wiosną plaże nie mają niczego do zaoferowania. Wręcz odwrotnie – ich wygląd zmienia się w każdym sezonie i w każdym sezonie morze jest piękne.

Duże nadmorskie miejscowości, mowa tu głównie o Trójmieście, dają też możliwość życia w bardzo dynamicznych ośrodkach. Jest tu dużo dobrze płatnej pracy, powstaje wiele firm, korporacje mają tu swoje oddziały. Przeniesienie się nad morze nie musi być więc zagraniem typu ucieczka w Bieszczady – Gdańsk, Gdynia i Sopot dają możliwość pełnego rozwoju zawodowego, przy jednoczesnym stałym dostępie do pięknej, nieposkromionej przyrody.

Duże, rozwijające się miasto, to nie tylko praca, ale też dostęp do świetnych restauracji, ciekawych pubów, często koncerty, w tym największych gwiazd, festiwale teatralne i świetne lokalne teatry, filharmonie, kina. Oferta kulturalna i gastronomiczna jest ogromna, także z tego względu, że miejscowości te przyciągają mnóstwo turystów. W Trójmieście bez problemu można codziennie jeść w innej restauracji serwującej ciekawe jedzenie, czy to z odległego regionu świata, czy wegetariańskie lub wegańskie.

Jak widzisz więc, wybrzeże Bałtyku to miejsce nie tylko na urlopowy wypad, ale też do stałego zamieszkania. Jest to region Polski, który może zaoferować najwięcej najbardziej zróżnicowanych atutów.

Biura Słupsk

Dodaj komentarz