nieruchomości nad morzem
Nieruchomości nad morzem

Gdzie kupić mieszkanie nad morzem

Polskie morze to cel urlopowych wyjazdów nie tracący na popularności. Zależnie od konkretnej lokalizacji, wybrzeże Bałtyku przyciąga zarówno osoby spędzające wakacje, jak i tych, którzy chcą odbyć krótką weekendową wycieczkę. Trójmiasto z kolei jest prężnym ośrodkiem gospodarczym, codziennie odwiedzanym przez tysiące profesjonalistów w podróżach służbowych. Z tego artykułu dowiesz się, gdzie warto kupić mieszkanie nad morzem.

Trójmiasto

Oczywiście zaczniemy od największej nadmorskiej aglomeracji, czyli Gdańska, Sopotu i Gdyni, razem tworzących miejski super-organizm nazywany Trójmiastem. Są to duże miasta, niezwykle dynamicznie się rozwijające, jednak każde z nich ma trochę inny charakter. Łączy je to, iż ceny mieszkań nieustannie w nich rosną.

Gdańsk to największe miasto z Trójmiasta. Jest to jeden z wiodących polskich ośrodków gospodarczych oraz edukacyjnych. Znane jest z portu oraz przemysłu stoczniowego, jednak rozwinęło się w nim dużo więcej gałęzi przemysłu oraz usług. Z tego względu Gdańsk jest częstym celem podróży biznesowych i warto tu kupić apartament w dobrej lokalizacji, z nastawieniem na wynajem osobom w podróżach służbowych.

Reklama: Sprawdź najlepszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości, kliknij tutaj mieszkania Kielce sprzedaż i zobacz największą bazę ogłoszeń.

Jednak Gdańsk to nie tylko biznes. Położony jest nad morzem, ma bardzo długą plażę, praktycznie wzdłuż całej granicy miasta z Bałtykiem, dobrze rozwiniętą infrastrukturę, zachwycającą starówkę oraz wiele ciekawych obiektów, takich jak muzea. Z tego względu Gdańsk przyciąga również turystów, dając dobry zarobek dla osób z mieszkaniami pod najem krótkoterminowy. Długoterminowy też, ponieważ znajdują się tu uniwersytety, politechnika oraz wyższe uczelnie, dające edukację tysiącom żaków.

Sopot tradycyjnie postrzegany jest jako jeden z głównych ośrodków turystycznych Polski. Ceny mieszkań są tu rekordowe, jednak ceny najmu też. Zakup mieszkania w Sopocie to nie tylko szansa na duży zysk z wynajmu krótkoterminowego, ale też możliwość zarobienia na korzystnej zmianie wartości lokalu.

Gdynia, przez długi czas pozostająca w cieniu, od wielu lat postrzegana jest jako bardzo dynamicznie rozwijające się młode miasto. Podobnie jak Gdańsk przyciąga zarówno gości biznesowych, jak i turystów.

Wybrzeże Bałtyku

Wzdłuż wybrzeża Bałtyku rozsiane są dziesiątki mniejszych i większych miejscowości, które co roku stają się celem dla tysięcy urlopowiczów z Polski. Każda taka lokalizacja daje szanse na zyskowną inwestycję w mieszkanie na wynajem. Należy jednak pamiętać, iż w przypadku małych miasteczek zarobek ograniczy się praktycznie tylko do sezonu, bo poza sezonem niewiele tam się dzieje.

Wybierając miejsce, gdzie kupimy mieszkanie nad morzem, należy kierować się nie tylko jego obecną popularnością, ale też planami na rozbudowę infrastruktury. Mieszkanie w miejscowości, która jeszcze nie ma dobrego dojazdu, ale niebawem go będzie miała, szybko zyska na wartości. Kupimy je tani, a po kilku latach będzie kosztowało tyle, ile lokale w najpopularniejszych kurortach.

Atrakcyjność miejscowości podnosi status uzdrowiska. W takich miejscach istnieje dużo sanatoriów, do których przyjeżdżają kuracjusze przez cały rok. Dzięki temu jest tam większa szansa na zarabianie na wynajmie także poza szczytowym sezonem.

Świnoujście

O atrakcyjności Świnoujścia, jako miejsca, gdzie warto kupić mieszkanie, decyduje położenie – nie dość, że miasto znajduje się nad morzem, to jeszcze tuż przy granicy z Niemcami. Obecnie coraz popularniejszy jest następujący model życia: praca w Niemczech, ale mieszkanie w Polsce. Przy otwartych granicach codzienny dojazd nie jest problemem. Ta grupa osób generuje zapotrzebowanie na mieszkania na wynajem.

mieszkania Kielce

Dodaj komentarz