hotel nad morzem
Nieruchomości nad morzem,  Porady w zakresie nieruchomości

Inwestowanie w mieszkania na wynajem nad morzem

Mieszkania od niedawna stały się najpopularniejszymi aktywami, w które lokuje się oszczędności lub środki pozyskiwane z kredytu. Tradycyjnie nieruchomości uważa się za bardzo bezpieczną lokatę, niemal pozbawioną ryzyka, bo zgodnie z mądrością ulicy – nieruchomości nigdy nie tanieją. Czy tak jest rzeczywiście? Po części. Trzeba jednak mieć chociaż minimum wiedzy, aby nie stracić na inwestowaniu w mieszkania. Jedna z zasad to dobrze wybrać lokalizację. Tutaj też jest ponadczasowa reguła – zawsze zyskują miejsca turystyczne, np. nad morzem.

Z tego też względu inwestowanie w mieszkania na wynajem nad morze zyskuje na popularności. Mieszkanie, które daje zarobić, to lokal kupiony w perspektywicznym miejscu, czyli tam gdzie rosną ceny. Dynamiczny wzrost cen może być spowodowany albo coraz większą populacją, albo popularnością danego miejsca jako celu urlopowych wycieczek.

Jeżeli chce się pozostać z inwestycją w granicach kraju, jest kilka oczywistych lokalizacji, wynikających z ich naturalnych walorów oraz z naszych nawyków. Na wakacje zazwyczaj jeździ się albo w góry, albo nad jeziora, albo nad morze. I właśnie ten ostatni wybór jest niezwykle interesujący pod względem inwestycyjnym.

Reklama: Sprawdź najlepszy serwis z ogłoszeniami nieruchomości, kliknij tutaj Działki na sprzedaż Piaseczno i zobacz największą bazę ogłoszeń.

Wiele nadmorskich miejscowości może się pochwalić świetnie rozwiniętą infrastrukturą. Łatwo jest do nich dojechać, a na miejscu turysta znajdzie wszystko, co mu potrzebne do spędzenia wygodnego urlopu. Dlatego polskie morze, mimo że narzeka się na tutejsze ceny oraz niezbyt czystą wodę, nie traci na popularności. Latem wszystkie najbardziej znane polskie plaże są po prostu oblegane.

Jeżeli chcesz zarobić na tych turystach, pomyśl o zakupieniu mieszkania pod wynajem. Rządzi tu oczywiście wynajem sezonowy, krótkoterminowy. Raczej niewiele jest przypadków, gdy ktoś jest zainteresowany najęciem takiej kwatery na dłuższy czas. Ale nie jest to problemem, ponieważ na krótkich terminach jest dużo lepszy zarobek. Musisz się jednak liczyć z tym, iż wymaga to także dużo więcej poświęcenia z twojej strony. Lokal należy obsłużyć przy każdej zmianie gości. Wiele z tych czynności może się odbyć bez twojego udziału, np. możesz mieć dogadaną sprzątaczkę, która wysprząta mieszkanie w ustalonym terminie lub na twoje wezwanie. Klucze z kolei możesz przekazywać za pomocą skrzynki-depozytu zamykanej na kod, a zawieszonej przy drzwiach mieszkania. Kod udostępniasz klientowi po opłaceniu noclegu, a gdy już pobyt się zakończy, zmieniasz sekwencję otwierającą skrytkę.

Pandemia mocno przyhamowała turystykę, jednak teraz, gdy obostrzenia są stopniowo zdejmowane, wielu ekspertów spodziewa się gwałtownego odbicia. Mówi się o tzw. odroczonym popycie, co oznacza, iż będzie więcej turystów, ponieważ od tak długiego czasu musieli odkładać wymarzony wyjazd.

Chętnych na najem mieszkania nad morzem najlepiej poszukiwać przez portale typu Airbnb czy Booking.com. Mają one ogromne zasięgi i jeśli dobrze opracujesz ofertę, bez problemu dadzą ci 100% obłożenie podczas sezonu. Warto jednak nie uzależniać się całkowicie od takich portali. Traktuj je jako sposób zainicjowania kontaktu z klientem. Podczas jego pierwszej wizyty staraj się zmienić ten kontakt na bezpośredni – daj mu swojego maila i numer telefonu, tak aby w przyszłości mógł rezerwować nocleg u ciebie, a nie w serwisie, który pobiera za to dodatkową opłatę. Po kilku sezonach możesz mieć już tak dużą grupę powracających gości, iż zapewnią ci oni niemal ciągłe obłożenie mieszkania.

Działki na sprzedaż Opole

Dodaj komentarz